Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

Ministerstwo Zdrowia chce odejść z godzin dla seniorów

Prasóweczki

Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla 65 plus. Przywrócenie działalności centrów handlowych, prowadzenie usług hotelarskich, wznowienie funkcjonowania muzeów czy bibliotek, rezygnacja z tzw. godzin dla starych również łatwość mienia z rowerów miejskich – min. takie zapisy odnalazłyśmy się w układzie łagodzenia obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla 65 plus

– W ruchu z planowanym wprowadzeniem kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia skierowało w czwartek do codziennych konsultacji projekt zdecydowania w ostatniej rzeczy.
– Uwagi można zgłaszać do piątku 1 maja do godz. 12.
– Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w kwestii ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i przepisów w ruchu z wystąpieniem stanu epidemii.

Zakłada ono m.in. rezygnację z tzw. godzin dla starych, możliwość czerpanie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderobie w sensie zakrywania ust i nosa, a i wprowadza koleje w zasięgu przywrócenia działalności centrów handlowych, wykonywania usług hotelarskich, funkcjonowania muzeów czy bibliotek. Projekt zakłada te m.in. możliwość stopniowego wznawiania rozgrywek lig zawodowych w skórze nożnej i żużlu oraz posiadania, po 5 maja, z rowerów miejskich.

W prawu wskazano, że „zasadniczo powiela ono rozwiązania zawarte w prawu Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., z wyjątkiem zniesienia niektórych ograniczeń lub zakazów albo zmniejszenia skali ograniczeń”.

W układzie zapisano, że usługi hotelarskie i noclegowe będą potrafiły być dostarczane pod warunkiem, że zachowane będą oryginalne zasady bezpieczeństwa. Uchylany jest zakaz dot. działalności bibliotek, archiwów i muzeów.

Po dniu 3 maja układa się również przywrócenie działalności w obiektach handlowych o powierzchni sprzedaży czy usług powyżej 2000 m kw. innej niż ta, która była przyjęta na platformie dotychczasowego rozporządzenia, a przy założeniu, że ograniczono grupę osób do 1 osoby na 15 m2 powierzchni, na jakiej stanowi spełniana sprzedaż lub przyznawane są usługi. Nadal – do odwołania będzie zakazane prowadzenie handlu detalicznego lub wykonywania kampanii usługowej na wyspach handlowych.

Po 3 maja układa się również przywrócenie wykonywania usług rehabilitacyjnych oraz działalności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem będącym jest Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a i lecznictwa uzdrowiskowego.

Projektowana regulacja od 4 maja zmniejsza ograniczenia w spraw konieczności poddania się kwarantannie osób przekraczających możliwość w ruchu z prowadzeniem czynności zawodowych, służbowych lub handlowych w Polsce lub w państwie sąsiadującym, a i uczniów pobierających naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym. Z opieki na pozycję epidemiczną nie wynika to kobiet uprawiających zawód medyczny także osób pracujących czynności zawodowe, służbowe lub handlowe w wartościach organizacyjnych pomocy społecznej.

Z dnia wejścia w działanie projektowanego rozporządzenia umożliwia się i korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderobie w sensie zakrywania ust i nosa.

Projekt łagodzi ograniczenia odnośnie liczby osób uczestniczących w kulcie religijnym. W punktach kultu religijnego mniejszych niż 75 m kw. będzie potrafiło uczestniczyć w tymże tymże czasie pięć osób, wśród osób uczestniczących w postępowaniu tego kultu.

Na skali rozporządzenia po 5 maja dozwolone będzie pobieranie z rowerów miejskich.

Projekt daje te zmiany, jeżeli chodzi o kwarantannę pracowników sektora transportu wodnego śródlądowego, przekraczających granicę.

zobacz również: Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments