Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Śląskie

Prasóweczki

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, nazywana też holistyczną, zakłada całościowe rozwiązanie do zdrowia człowieka. Oznacza to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej skupia się nie ale na jednym, najmocniej odczuwalnym przez osobę mającą problemie, ale na jego systemie jako całości, na jaką podaje się wiele oddziałujących na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada i dodawanie nowych form zdrowienia, nie odżegnując się ani od rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Ruda Śląska

Idea medycyny zintegrowanej

Nie możliwość podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To dzisiaj ona doprowadziła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie stanowią już dla nas tak silnego zagrożenia. Farmacja niewątpliwie jest więc reakcją na różne problemy zdrowotne, ale trudno nie na wszelkie. Umieszczając się tylko na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że własne zdrowie chce od tego, w jaki rób chodzimy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia oraz samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To dziś zaniedbania w niniejszych rejonach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym przewlekłych schorzeń autoimmunologicznych, w akcji z którymi dawanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami konwencjonalnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni osobę i znaczenie medycyny akademickiej, bo wielu z nich istnieje dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na akademiach medycznych. Są to znaczni uczeni, praktycy i eksperci w branży zdrowia, którzy zajmują szczególną opinię na połączeniu wszystkiej informacji o zdrowiu i życiu człowieka.

Medycyna zintegrowana Ruda Śląska

Myślą oni na dola podejmowania wszelkich działań aby zapobiegać chorobom i brać najbardziej realne i silne metody migania z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne stosować w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna konwencjonalna nie jest korzystna, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków bynajmniej nie przyniosło efektów, dlatego tak postanowiłam dowiedzieć się dużo na problem zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na indywidualną rękę, a później podczas dodatkowych studiów, dało mi znaleźć dobre rozwiązania, dzięki którym zdjęła i dzisiaj sama pomagam osobom chorującym iść z przewlekłych chorób w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Ruda Śląska

Zdrowienie w postępowaniu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych znanych nam również wygodnych metod terapii w finale jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby chorującej. Mówimy tu więc także o medycynie akademickiej, jak również ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede ludziom o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Szczególnie ważna jest jeszcze praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a też terapie mindfulness. Wszystka kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna mieć również możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych rzeczy i miłości, jakie jej prowadzą, a pracę mentalną powinno się traktować jako integralną część indywidualnego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w dzisiejszych okresach nie możliwość uzyskać w bezpośredniej przychodni, gdzie lekarzy gonią czasy i ograniczają skomplikowane procedury, często w sukcesie leczenia refundowanego. Tematem jest te zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie informacji na problem medycyny zintegrowanej i informowanie osób chorujących na problem możliwości uzyskania uwagi w terapii płaci się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Ruda Śląska

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments