Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji społecznej i przychody z urzędu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Prasóweczki

Kwoty subwencji publicznej i dochody z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w początkowym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało daną o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i materiałach zdanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z tytułu PIT, gdyż w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach pewno się okazać, że przez pewien czas całych nie zobaczymy.

Daną o kwotach subwencji ogólnej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i materiałach zdanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów podało na indywidualnej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach podane są kwoty części oświatowej i części równoważącej subwencji ogólnej (zbudowanie w I kwartale i podziały na cały rok 2020), dochody JST z tytułu startu w podatku dobrym z osób fizycznych, a ponadto wpłatach na ratę równoważącą subwencji ogólnej (zbudowanie w I kwartale i podziały na cały rok 2020).

Opublikowane przez resort dane umieszczamy w sumy w zasięgu „multimedia”. W tekście stworzonego przez epidemię tąpnięcia w roli również jego pewnych skutków dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na otrzymane poprzez nie w początkowym kwartale dochody z PIT (w tym okresie skutki ekonomiczne epidemii dotychczas nie ukazały się w pełnej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), gdyż potrafi się okazać, że wzięcie ich na całym okresie w tamtych kwartałach potrafi istnieć dużo skomplikowane, czy nawet niemożliwe.

– Tak faktycznie to, co się w ostatniej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, jeśli ktoś daje nam patyk w wysokie koło. Nagle lecimy, dotychczas nie spadliśmy, nic nas dodatkowo nie boli, a za chwilę obecny upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał obecną sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A zatem mając się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w początkowym kwartale tego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W połowie lipca powinniśmy i dowiedzieć się, jak niebezpieczny będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments