Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym skupiać się przy wyborze zmywarki?

Prasóweczki

Czym podawać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede wszystkim z porady na głębokie ilości traconego czasu, siły, i co ważniejsze – wody. W obawie o siebie i o środowisko warto zainwestować w zakup zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i dostarczał latami daleko jest poświęcić trochę zainteresowania i wybrać najbardziej przydatni dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czyli do zabudowy?

Pierwsze prawu to model zmywarki w tekście umeblowania naszej kuchni. Gdyby posiadamy zabudowane wszystkie akcesorium kuchenne lub, jeśli stanowimy w trakcie projektowania kuchni i planujemy kuchnie na wymiar, to pewnie wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Stanowi zatem szczególnie ważne, jeśli jesteśmy posiadaczami aneksu, kończącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy idealną książkę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z wszelkim, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są powszechnie w kolorze szarym bądź srebrnym (INOX) i z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Oczywiście dla bardziej chcących, którzy cenią bawić się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich atutem istnieje ponad to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć także można myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki stanowi jej liczbę. Standardowo urządzenia stoją w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia dedykowane są osobom będącym samotnie lub rzadko gotującym i karmiącym się w zakładzie. Zmywarka taka pomieści najczęściej do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Świetnie przyznają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie dostało się, że w zespół kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody pobierające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz zamieszczone w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas ręcznego mycia naczyń tracisz dwukrotnie więcej wody niż podczas prania tych jednych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy oraz z zmywarki, jaką wybierzesz. A przed zakupem warto przemyśleć i ostatnią sprawę. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza reklamę na fakt zużycia wody dla danego modelu. A właśnie w sukcesu małych zmywarek stanowi zatem pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne wykorzystują do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż znajdujesz w sądzie do czyszczenia ręcznego.

Jaką wartość energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawu na które warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki stanowi jej właściwość energetyczna. Stanowi zatem parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Reklama taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także wchodzi na pomoc środowiska. Klasy energetyczne stosowane są w skali od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza danie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to cecha najmniej dobra i ciepła dla klienta.

Podobna miara od A do G zwie te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę dobrze jest wręczyć uwagę na stan hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Stanowi zatem szczególnie istotne, gdy zmywarka tworzy w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej ciche modele emitują dźwięk na okresie 40dB, ale części nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na okresie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej trudny użytkownicy mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na myśli nieco mniej związane z ekonomią zmywania, lub na wyposażenie wnętrza urządzenia. Różni się ono właściwie w konkretnych modelach. Zatem inny użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, i może szufladę z matą antypoślizgową czy który dobierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy uzyskać w znacznych sklepach sieciowych uważających się w dużych centrach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo cięższą i wygodniejszą formą, choćby z porady na wyższy wybór towaru i wartości, a oraz na myśli transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o środowisko oraz stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór chodzi do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o